CFR 1907 Cluj a înregistrat o victorie în meciul disputat în compania formației ASA Târgu Mureș

CFR ClujÎn această seară CFR 1907 Cluj a încheiat scor 1-0 meciul disputat în compania formației ASA Târgu Mureș. Prima repriză a marcat o ușoară dominare a posesiei din partea ceferistilor, însă fără prea multe ocazii clare de gol la niciuna dintre porți, oaspeții nu au pus sub pericol poarta apărată de Traian Marc. Păun a ratat o ocazie importantă de a deschide scorul chiar înainte de pauză, șutul său trecând pe lângă poartă.

A doua repriză a continuat cu același joc de posesie din partea echipei CFR, Petrucci având și el o șansă mare de a marca, însă și șutul său a trecut pe lângă poarta lui Stăncioiu. Nouvier a marcat la câteva minute de la intrarea pe teren, deschizând scorul în minutul 73. Este o victorie excelentă pentru echipă, o victorie de moral, iar lui Nouvier, care a marcat primul său gol pentru CFR, îi transmitem că așteptăm cât mai multe astfel de reușite din partea lui!